«Автографи війни»: у Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулось урочисте відкриття виставки до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 травня – у День пам’яті та примирення та напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – відповідно до плану заходів управління культури Сумської обласної державної адміністрації – у Сумському обласному краєзнавчому музеї відкрилась унікальна за своїм змістом виставка під лаконічною назвою «Автографи війни».

У її основі – збережені у фондах музею документи особистого походження  – пожовклі фронтові листи, щоденник, поштові картки, плакати, використані для написання листів, фотографії тощо – зворушливі свідчення подій Другої світової війни, усього – близько 40 артефактів.

В урочистому відкритті виставки взяли участь керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький, начальник управління культури Сумської облдержадміністрації, заслужений працівник культури України Олена Мельник, заступник Сумського міського голови Альона Дмітрєвская, керівники обласних закладів культури. Учасниками відкриття стали студенти Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, військовослужбовці Національної гвардії України, громадськість міста.

У вітальному слові керівник апарату Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький підкреслив важливе значення історичної пам’яті про події Другої світової війни для сьогоднішніх поколінь українців, які на сході України захищають і будують нову – незалежну і сильну європейську державу.

Заступник міського голови Альона Дмітрєвская висловила вдячність ветеранам війни та відзначила, що їх вчинки – приклад для наслідування нами – сучасниками нової героїчної сторінки в історії України.

З матеріалами виставки гостей заходу ознайомив директор музею Владислав Терентьєв, який презентував унікальні експонати – зокрема, листи з фронту, написані на плакатах часів війни; вірш, написаний рукою учасника підпільного руху Дмитра Косаренка у камері сумської в’язниці; лист і фотографію загиблого у бою солдата Петра Дудка, відправлений його дружині побратимом бійця до Миропілля.

Під час заходу прозвучали цитати – опалені війною рядки з листів багатьох фронтовиків, працівників тилу та остарбайтерів: уславлених льотчиків Івана Кожедуба та Степана Супруна, учасника боїв за м. Суми Миколи Коршунова, робітниці оборонного заводу Клавдії Лук’яненко, сестри страченої нацистами підпільниці Марії Бадаєвої – Тамари та інших.

Учасники заходу оглянули стаціонарну експозицію «Сумщина у роки Другої світової війни», вшанували пам’ять полеглих героїв-земляків.