Виставка-інсталяція «Голодомор 1932 – 1933 рр.: кулінарна книга».

До Дня пам’яті жертв голодоморів Сумський обласний краєзнавчий музей експонує виставку-інсталяцію «Голодомор 1932 – 1933 рр.: кулінарна книга», де представлено документи з Державного архіву Сумської області та фондового зібрання Сумського обласного краєзнавчого музею, які висвітлюють причини, перебіг та наслідки Голодомору 1932 – 1933 рр. на Сумщині.

Складовою виставки є інсталяція «Кулінарна книга. Україна-33», що демонструє предмети селянського вжитку 1920-х – 1930-х рр.: жорна, короб для зберігання борошна, ступка, миски, глечики та ін., наповнені зразками рослин-замінників їжі під час голодомору, а також рецепти приготування «страв» з цих рослин.

Домінантою інсталяції є комплекс матеріалів Д.Я.Поладича, мешканця с.Божок Кролевецького р-ну: щоденники з записами 1920-х – 1940-х рр., особисті фотографії та шматочок хліба, який споживала його родина під час голоду.

Пам’ять про загиблих від голоду відтворює інсталяція «Схилімо голови!» з вміщеними на окремому стенді фотографіями пам’ятних знаків та меморіальних комплексів жертвам Голодомору, а також «Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Сумська область».

З матеріалами виставки вже ознайомились курсанти Сумської філії Харківського університету внутрішніх справ, військовослужбовці Національної гвардії України, учні Сумського центру ПТО.