ГОДИНА ПАМ’ЯТІ «НЕБЕСНА СОТНЯ: У ЇХНІХ СЕРЦЯХ ЖИЛА УКРАЇНА»

20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні,  встановлений з метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи європейське майбутнє України. Указом Президента України 107 загиблим на Майдані громадянам присвоєно звання “Герой України” з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

В Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулась година пам’яті до Дня Героїв Небесної Сотні. На заході були присутні військові строкової служби  в/ч 3051 Національної Гвардії України. Перед молоддю виступив Іван Бортник – учасник Революції Гідності з листопада 2013 р. по 23 лютого 2014 р. Він поділився спогадами, розповів, як усе починалося, про трагічні події лютого 2014 р., про зворушливі моменти з життя майданівців.

Науковий співробітник Наталія Гетьманська ознайомила присутніх з хронікою подій листопада 2013 р. – лютого 2014р. та наголосила на тому, що Небесна Сотня стала для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, а й прикладом та джерелом натхнення для наших воїнів, які гідно захищають територіальну цілісність України. Учасники заходу переглянули відео «Пам’яті Небесної Сотні» та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Після завершення години пам’яті військовики зробили фото з дітьми, які завітали до музею на захід до Дня рідної мови.