Новини

Тематичний захід до 100-річчя бою під Крутами в Сумському обласному краєзнавчому музеї

29 січня 2018 року в Сумському обласному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід, присвячений 100-річчю бою під Крутами, та презентація експозиції-інсталяції «Події Української революції 1917 – 1921 рр. на Сумщині». Під час заходу, організованого обласним краєзнавчим музеєм та обласним науково-методичним центром культури і мистецтв, було вшановано пам’ять Героїв Крут, представлені матеріали про зв’язки Сумщини з цією подією української історії. Вперше було представлено фото учасника того бою Михайла Бензика – старшини кінного полку Чорних Запорожців, уродженця с. Чапліївка на Сумщині.

У заході взяли участь голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко, заступник голови Сумської облдержадміністрації Іван Боршош, начальник управління культури Сумської облдержадміністрації, заслужений працівник культури України Олена Мельник, голова Сумської міської ради Олександр Лисенко, представники громадськості.

З вітальним словом до гостей заходу звернувся голова очільник області Микола Клочко, який підкреслив непересічне значення подій під Крутами для наступних поколінь борців за волю України, їх вагому роль у вихованні патріотів Української держави. Водночас, він зупинився на уроках героїчної і трагічної епохи Української революції 1917 – 1921 рр. – зокрема, питанні відбудови національної армії як запоруки безпеки держави.

Студенти Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ, Сумського державного педагогічного університету, Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, слухачі «Академії поліції» м. Суми, кадети Сумського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою стали першими відвідувачами експозиції-інсталяції «Події Української революції 1917-1921 рр. на Сумщині».

З експозицією відвідувачів ознайомив автор її проекту, директор краєзнавчого музею Владислав Терентьєв.

Експозиція-інсталяція розповідає про події Української революції на Сумщині. Тут представлено тематичні експозиційні комплекси «Військо України часів революції», «Діячі науки і культури Сумщини – фронтмени революції», матеріали з історії повстанського антибільшовицького руху, діяльності товариства «Просвіта» тощо.

Окремий експозиційний комплекс відтворює інтер’єр кабінету гласного Сумської земської управи (нині – обласний краєзнавчий музей), в стінах якої в листопаді 1917 р. була визнана влада Української Центральної Ради. Відвідувачі мали змогу взяти участь в інтерактивній акції «Проба пера» – написати листа чорнилами і пером на аркушах паперу з логотипом музею.