«Фенікси Чорнобиля»: у музеї відбулись заходи до Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

13 та 14 грудня 2018 року в Сумському обласному краєзнавчому музеї пройшли заходи до Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Співробітники музею Наталія Гетьманська й Лариса Гаврилів ознайомили студентів Сумського будівельного коледжу та військовослужбовців в/ч 3051 НГУ з причинами аварії, її наслідками та обставинами ліквідації, розповіли про земляків-ліквідаторів, які працювали в районі аварії.

Уже минуло 32 роки від тієї катастрофи, але ми відчуваємо радіаційне дихання вибуху по сьогоднішній день. Некерований атом умить опинився ворогом мільйонів жителів, назавжди залишив свій траурний слід у душах людських, у свідомості та пам’яті народній.

Більше ніж 600 тис. осіб брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. З них понад 350 тис. – українці, більше 12 тис. з них – мешканці Сумської області, в тому числі 2700 сумчан.