Диво приходить грудневої ночі: тематичний захід до дня Святого Миколая

Напередодні дня пам’яті Святого Миколая в Сумському обласному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід «Диво приходить грудневої ночі», участь у якому взяли студенти Сумської філії ХНУВС.

Співробітник музею Олена Опанасюк звернулась до агіографічних даних про святителя Миколая – архієпископа Мір Лікійських, Чудотворця, образ якого займає виняткове місце у пантеоні православних святих. Ще за життя він прославився чудотворінням і вважався втіленням «правила віри та образу лагідності», взірцем милосердя і любові до людей. Віддавна і понині християни шанують святителя Миколая як заступника та помічника у духовному житті та земних справах. Купці, мореплавці та землепрохідці бачили в ньому свого оборонця. Водночас, Святий відомий як охоронець від пожеж та нападу ворогів.

Майже в кожній оселі з давніх-давен можна було побачити ікону з ликом Святого, а по селах і містах зводили храми на його честь.

Гості музею взяли участь у вікторині, оглянули новорічні іграшки, святкові листівки початку ХХ ст. з фондів музею.