До 80-ї річниці проголошення незалежності Карпатської України.

13 березня у Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулась презентація виставки до 80-ї річниці проголошення незалежності Карпатської України. Ініціатором та спікером заходу виступив кандидат історичних наук, доцент, завідувач секції історії кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права СумДУ ВАЛЕРІЙ ВЛАСЕНКО.

Виставка, яку розміщено поряд із матеріалами стаціонарної експозиції-інсталяції «Події Української революції 1917–1921 рр. на Сумщині», логічно продовжує тему боротьби українців за відновлення своєї державності. Унікальні документи й фотографії, віднайдені В. Власенком в архівах Чехії, Сербії та Хорватії, розкривають історію становлення Карпатської України як автономії (у складі Чехословацької республіки), а згодом – незалежної держави.

Низка матеріалів присвячена участі уродженців Сумщини у культурному, науково-освітньому, громадсько-політичному житті Закарпаття (Підкарпатської Русі) наприкінці 30-х рр. ХХ ст. Серед іншого представлено спогади одного з керівників збройної боротьби карпатських українців з угорськими окупантами, уродженця с. Рогізне (нині Сумського району) Василя Филоновича, чиї рукописи були знайдені В.Власенком у празьких архівах.

Виставка працює щоденно з 9-00 до 17-00, крім понеділка, за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 2.
Телефон для довідок: 22-17-74.