НАУКОВЕ СПІВРОБІТНИЦТВО МУЗЕЮ З ІНСТИТУТОМ АРХЕОЛОГІЇ НАН УКРАЇНИ.

Продовжується наукове співробітництво Інституту археології НАН України і Сумського обласного краєзнавчого музею. У середині жовтня  до Сум завітали фахівці з археології римського часу – кандидат історичних наук Євген Гороховський і доктор історичних наук Оксана Гопкало. Вчені ознайомилися із знаряддями праці ковалів-ювелірів та колекцією прикрас, виготовлених у стилі східноєвропейських виїмчастих емалей, що були знайдені на території Сумщини, а нині представлені в експозиції музею і зберігаються у його фондах. Результатом зустрічі стала ідея спільного тристороннього дослідницького проєкту «Скарби кола східноєвропейських варварських виїмчастих емалей. Нові знахідки», в якому задіяні науковці музею, Інститутів археології та прикладної фізики НАН України. Були обговорені принципи і напрями співпраці, польовою частиною якої є діяльність Сумської археологічної експедиції. Метою кооперації у дослідницькій програмі є створення археологічної карти ареалу київської культури ІІІ – V ст. і поширення знахідок кола східноєвропейських варварських виїмчастих емалей.