«Рушник любові і єднання»: зустріч з молоддю міста до Дня Соборності України.

«Рушник любові та єднання» – таку назву отримала зустріч музейників з учнями ЗОШ № 20 м. Суми, що відбулась 22 січня у філії № 17 Сумської міської бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка. Завідувачка відділу музею Ніна Багацька звернулась до однієї з найвизначніших подій історії України – проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР у єдину державу.

Одвічним символом України є рушник – матеріальне втілення її культурної пам’яті, свідчення неперервного єднання Сходу і Заходу держави. Особливість українських рушників – їх виражена регіональна самобутність. Демонструючи рушники з фондів Сумського обласного краєзнавчого музею, Ніна Багацька звернула увагу на різноманітність кольорів, образно-символічних значень орнаментів, своєрідність технік вишивання рушників різних регіонів України.