News

Співробітники музею встановили прізвища воїнів Другої світової війни, похованих на території с. Червона Діброва Сумського району

памятник - солдатНауковими співробітниками Сумського обласного краєзнавчого музею проводиться паспортизація об’єктів культурної спадщини для занесення їх до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Важливим етапом цієї роботи є уточнення існуючих списків похованих на території Сумської області воїнів та виявлення нових прізвищ.

8 серпня 1943 року 167-ма, 38-ма, 340-ва та 232-га стрілецькі дивізії з рубежу сіл Вільшанка – Зацарний – Глибне – Краснопілля розпочали наступ з метою визволення м. Суми від нацистів. Запеклі бої точилися 8 – 10 серпня в районі села Червона Діброва Токарівської сільської ради. Під час визволення цього населеного пункту загинуло близько 200 воїнів.

Науковими співробітниками відділу охорони пам’яток історії та культури, громадських музеїв спільно з редакційно-видавничою групою управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської облдержадміністрації було опрацьовано списки воїнів, похованих у братській могилі с. Червона Діброва. На сьогодні виявлено прізвища 198 бійців. Уточнені списки були передані до Токарівської сільської ради для занесення прізвищ загиблих воїнів на плити братської могили.