Просвітницька година «Український вінок – барвистий оберіг»

4 березня 2015 р. в Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулась просвітницька година «Український вінок – барвистий оберіг» за участі відвідувачів Сумського міського центру соціального обслуговування «Берегиня».

Історія українського вінка сягає в далеку давнину. Упродовж року, особливо на свята, дівчата прикрашали волосся живими квітами та стрічками. Причому живими квітами влітку, а взимку – зеленим листям барвінку та калиною.

З розповіді музейного співробітника Надії Неговєлової відвідувачі дізнались, що в Україні існували ритуальні, звичаєві, магічні та інші – усього 77 видів вінків. Вінок мав дванадцять квіток, кожна з яких неодмінно мала цілющі властивості та слугувала оберегом. Разом учасники заходу прикрасили вінок із синьо-жовтих квітів різнокольоровими стрічками.