«Дивовижні зимові свята» в Сумському обласному краєзнавчому музеї.

19 січня, у день святкування Водохреща, в Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулось театралізоване свято «Дивовижні зимові свята», учасниками якого стали вихованці ЗДО №26 «Ласкавушка» м. Суми.

Вихователі разом із дітьми та їх батьками відтворили традиції святкування головних зимових свят: Різдва Христового, Маланки, Василя та Водохреща (сценарист свята – Наталія Корнієнко).

Спершу до експозиції-інтер’єру української хати кінця ХІХ – початку ХХ ст. завітали колядники. Тут відбулась весела вистава з віншувальними піснями-колядками та жартівливими сценками. Прозвучали авторські пісні-колядки Наталії Корнієнко, зокрема, «Ой, да Коляда», а також пісня «Щастя цьому дому» (автор Олена Радченко). Разом із батьками діти виконали старовинні таночки «Гречаники», «Україна колядує» (хореограф Вікторія Левенець).

Цікавим було й колективне приготування куті, скуштувавши якої гості свята виконали заключний обряд – «проганяння куті»: «Геть, Кутя з покутя, а ти, узвар, іди на базар, а пироги – на торги». Тепла родинна атмосфера, веселощі та незвичайне музейне середовище захопили дітей і дорослих, подарували піднесений настрій усім гостям музею.