ІНТЕРАКТИВНЕ ЗАНЯТТЯ «ЯК СОРОЧКА В ПОЛІ ВИРОСЛА»

Історія національного вбрання українців сягає глибокої давнини. Складові елементи українського національного одягу – це не тільки функціональні та гарні речі, а й своєрідні носії духовності нашого народу. Наші працьовиті пращури завжди вміли створити справжню красу з ниток і полотна. Сорочка – один з найдавніших елементів українського одягу. На Сумщині їх виготовляли з лляного та конопляного полотна.

Про історію походження та виготовлення  української сорочки учням  1-го класу ЗОШ №12 розповідали в Сумському обласному краєзнавчому музеї. Діти дізналися, що виготовлення сорочок було важкою та клопіткою працею: від  висівання рослин до ткання та пошиття.  Учні ознайомились з традиційними знаряддями ткацького виробництва та отримали нагоду потримати в руках музейні експонати: веретено, гребінь, рубель, качалку, спробували зробити нитку на веретені та прядці.