Акція «Маки пам’яті» в Сумському обласному краєзнавчому музеї

23 квітня 2015 р. в Сумському обласному краєзнавчому музеї учні ЗОШ № 27 взяли участь у акції «Маки пам’яті». З розповіді наукового співробітника музею Олени Опанасюк діти дізналися, що появу цього символу пов’язують з віршами канадського військового лікаря Джона Мак Крея та працівниці Християнської асоціації молодих жінок Майни Майкл. Перший написав твір «На полях Фландрії», що починався словами: «На полях Фландрії розквітли маки», який був написаний під враженням боїв у Бельгії у 1915 р. Майна Майкл написала вірш «Ми збережемо віру» (1918 р.), в якому обіцяла носить червоний мак в пам’ять про загиблих.

В Україні червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році.

Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України, автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Цього року за нагоди 70-ї річниці перемоги над нацизмом акція «Маки пам’яті» проводиться під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими.

Разом із співробітниками музею молодь активно долучилась до створення стилізованих червоних маків – символу нашої спільної пам’яті.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA