Новини

Історична година до Дня перепоховання праху Т.Г.Шевченка в Україні

20 травня у Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулася година пам’яті до річниці з дня перепоховання праху Т.Г. Шевченка у Каневі. Захід було проведено на базі стаціонарної експозиції «Т.Г. Шевченко і Сумщина» за участю студентів Вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського.

Вшановуючи пам’ять поета, учасники години пам’яті  пригадали визначних уродженців Сумщини, біографічно пов’язаних з Кобзарем, зокрема, П.О. Куліша та братів Лазаревських, які сприяли отриманню дозволу на перепоховання його праху. Студенти дізналися, що останній шлях Т.Г. Шевченка до Канева, де його було поховано 22 травня 1861 р., пролягав через простори Сумщини: 4 травня труну зустрічали жителі м. Глухів; в ніч з 4 на 5 травня вона знаходилася на подвір’ї маєтку родини Огієвських у Кролевці.

Гості заходу оглянули експонати, тематично пов’язані з цією визначною для України подією: посмертну маску поета, поштову листівку початку ХХ ст. з зображенням пам’ятника Т.Г. Шевченку у Каневі, пам’ятну медаль виготовлену до 100-річчя з дня перепоховання Кобзаря, фотографії пам’ятних знаків у містах Глухів та Кролевець, встановлених до 130-річчя перевезення праху Т.Г. Шевченка в Україну.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA