Співробітники музею встановили прізвища воїнів Другої світової війни, похованих на території с. Червона Діброва Сумського району

Науковими співробітниками Сумського обласного краєзнавчого музею проводиться паспортизація об’єктів культурної спадщини для занесення їх до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Важливим етапом цієї роботи є уточнення існуючих списків похованих на території Сумської області воїнів та виявлення нових прізвищ.

8 серпня 1943 року 167-ма, 38-ма, 340-ва та 232-га стрілецькі дивізії з рубежу сіл Вільшанка – Зацарний – Глибне – Краснопілля розпочали наступ з метою визволення м. Суми від нацистів. Запеклі бої точилися 8 – 10 серпня в районі села Червона Діброва Токарівської сільської ради. Під час визволення цього населеного пункту загинуло близько 200 воїнів.

Науковими співробітниками відділу охорони пам’яток історії та культури, громадських музеїв спільно з редакційно-видавничою групою управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської облдержадміністрації було опрацьовано списки воїнів, похованих у братській могилі с. Червона Діброва. На сьогодні виявлено прізвища 198 бійців. Уточнені списки були передані до Токарівської сільської ради для занесення прізвищ загиблих воїнів на плити братської могили.