У краєзнавчому музеї відбулася зустріч молоді з автором книги «Іловайськ. Розповіді про справжніх людей» Євгеном Положієм.

27 жовтня, в рамках програми проведення заходів із вшанування героїв АТО, у Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулася зустріч сумського студентства з головним редактором газети «Панорама», журналістом і письменником, автором книги «Іловайськ. Розповіді про справжніх людей» Євгеном Положієм. Роман вийшов у вересні 2015 р. у видавництві «Фоліо» та отримав спеціальну відзнаку «Коронації слова» на Львівському форумі видавців.

«Іловайський котел» є одним з найтрагічніших епізодів війни на сході України. У рядах загиблих під Іловайськом українських бійців були і наші земляки: Юрій Бережний, Олександр Глуходід, Юрій Дудка, Артем Кузяков, Василь Лепетюха, Андрій Ляшко, Олександр Самосадов.

Хвилиною мовчання гості заходу вшанували пам’ять полеглих воїнів – захисників України.

Представляючи свою книгу, Євген Положій звернувся до історії її написання, поділився враженнями від спілкування з прототипами героїв окремих новел. За словами письменника, він записав більше ста інтерв’ю з учасниками боїв під Іловайськом, їх рідними та близькими. Таким чином, в основу художнього твору лягли невигадані – жахливі й героїчні одночасно – фронтові історії бійців, які потрапили в «Іловайський котел».

У ході зустрічі письменник відповів на питання молоді та наукової спільноти музею.

IMG_3788к IMG_3808к IMG_3841кIMG_3816к IMG_3793к