Вшановуємо День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні співробітники обласного краєзнавчого музею зустрілися з військовослужбовцями в/ч 3051 Національної гвардії України. Документальною основою заходу «Згадаймо і полеглих, і живих» стали експонати з фондового зібрання музею – фронтові листи уродженців Сумщини: Степана Супруна, Катерини Зеленко, Івана Кожедуба та інших. З рядків особистого епістолярію перед учасниками зустрічі постали непрості людські долі – з радощами і печалями, перемогами і гіркотою воєнного лихоліття. Гвардійці також оглянули пересувну виставку «Артефакти Другої світової», що представляє оригінальні речі військового часу з фондів музею.

Незмінно популярними у травневі дні є тематичні екскурсії експозицією «Сумщина в період Другої світової війни». 7-8 травня відвідувачі Сумського центру соціального обслуговування «Берегиня», школярі з м. Суми та с. Нижня Сироватка ознайомилися з унікальними музейними експонатами – свідченнями буремних подій 1939 – 1945 років. Матеріали експозиції – нагороди, зброя, предмети фронтового побуту, документи тощо – розповідають про участь уродженців Сумщини у боях Другої світової війни, висвітлюють історію краю часів гітлерівської окупації, періоду вигнання нацистів з України та перших післявоєнних років.