Новини

ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ!

В історії України є визначна дата — величне державне свято День Соборності, свято єднання українських земель та утвердження їх неподільності, закріплене Актом Злуки 22 січня 1919 р.
До 102-ї річниці проголошення Акта Злуки Сумський обласний краєзнавчий музей презентує фотодокументальну виставку «Соборність України: Під прапором волі».
На виставці представлені документи та фото з фондів музею та центральних архівних установ України: копії Передвступної угоди, підписаної у м. Фастів 1 грудня 1918 р., про об’єднання УНР і ЗУНР, Універсалу Директорії УНР про злуку всіх українських земель, урядових наказів, циркулярів і відозв тощо.
Про урочисту акцію святкування і проголошення Акта Злуки, що відбулася 22 січня 1919 р. у Києві на Софійській площі, розпові дають історичні фотографії та документи.
Окремий комплекс матеріалів присвячений видатним військовим та державним діячам Української революції 1917-1921 рр., уродженцям Сумщини: літературознавцю П. Зайцеву, архітектору С. Тимошенку, полковнику І. Литвиненку, художнику Г. Нарбуту, генералу О. Грекову, поету Олександру Олесю та ін.
На виставці експонуються рідкісні видання Канадсько-Українського Бібліотечного центру (м. Торонто) 1950-го, 1959-го, 1979-го, 1984-го, 1992-го років зі спогадами учасників вікопомних подій.
Цікавими є філателістичні та нумізматичні матеріали: конверти та марки пошти України, пам’ятні та ювілейні монети Національного банку України, присвячені визначним датам української революції 1917-1921 рр., видатним особистостям, які виборювали державність і незалежність української
держави у ХХ ст.
https://www.youtube.com/watch?v=AYt_4FoYYnU&feature=emb_logo