ДО ДНЯ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ: ЗУСТРІЧ МОЛОДІ З УЧАСНИКАМИ АТО/ООС

Традиційно напередодні Дня захисників і захисниць України Сумський обласний краєзнавчий музей ініціює зустрічі молоді з ветеранами АТО/ООС. Цього року до музею завітали військовослужбовці в/ч 3051 НГУ, студенти Сумської філії ХНУВС і Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, які отримали нагоду поспілкуватися з полковником, учасником бойових дій на сході України, заступником голови Сумської облдержадміністрації В’ячеславом Печененком, волонтеркою, добровольцем 117-ї бригади територіальної оборони Юлією Вітковською, ветеранами АТО/ООС. До участі у заході долучились заступник начальника управління культури Сумської облдержадміністрації Євген Баленко та працівники галузі культури.

В’ячеслав Печененко розповів про свій бойовий шлях у складі першого добровольчого формування особливого призначення в структурі МВС України «Дніпро-1», згадав про участь підрозділів батальйону у важких боях під Іловайськом, Маріуполем, Мар’їнкою та загиблих побратимів. Пам’ять про одного з них – сержанта Романа Харченка – зберігає Стіна пам’яті музейної експозиції-інсталяції «Революція Гідності та АТО: сумський вимір». До фондів музею В. Печененко передав примірник «Книги пам’яті добровольців – захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України», виданої Міністерством у справах ветеранів України.

Юлія Вітковська поділилася спогадами про зародження сумського волонтерського руху, що став виявом громадянської позиції у справі захисту незалежності України, важливим фактором допомоги збройним силам у відсічі агресії.

Капітан запасу, воїн 93-ї механізованої бригади Максим Сапицький  звернувся до історії становлення нової української армії на початковому етапі війни та участі бригади у бойових діях під Авдіївкою, Красногорівкою, боях за Піски.

Начальник відділу Міністерства у справах ветеранів України у Сумській області, учасник бойових дій Микола Бордюгов, звертаючись до військовослужбовців НГУ, наголосив на важливості отримання фахових знань, необхідних під час несення служби.

Директор музею Владислав Терентьєв зробив екскурс в історію створення експозиції «Революція Гідності та АТО: сумський вимір», яка, зокрема, зберігає пам’ять про 165 полеглих воїнів, біографічно пов’язаних із Сумщиною. Принагідно очільник закладу висловив подяку військовим і волонтерам, які передали до музею різноманітні артефакти – свідчення подій на сході України.

Хвилиною мовчання учасники зустрічі вшанували пам’ять загиблих воїнів України.

Захід відбувся з дотриманням встановлених карантинних обмежень.