Новини

ДО 75-РІЧЧЯ ВОЛОДИМИРА ЛОМАКИ

28 липня виповнюється 75 років від дня народження Володимира Васильовича Ломаки (28.07.1946. – 5.05.2005.) – художника-графіка, декоратора, оформлювача, громадського діяча, уродженця с. Верхосулка.

В Сумському обласному краєзнавчому музеї до ювілею митця експонується фотодокументальна виставка.

Творчість В. Ломаки багатогранна і різнопланова, він поєднував в собі митця і патріота, глибоко вивчав історію України. Майже всі його роботи пройняті українським колоритом. В мистецькому доробку В. Ломаки – графічні мініатюри, гравюри, він займався живописом, різьбою, з успіхом застосовував гравюру на пластику. Володимир Ломака був активним учасником Сумського осередку товариства «Просвіта», займав активну громадянську позицію.

Відвідувачі музею можуть ознайомитись з біографією В. Ломаки, побачити його роботи. На виставці представлено особисті речі художника: блокнот з замальовками, прилади для гравірування, фотографії 1990-х років. Більшість експонатів виставки – копії гравюр та екслібрисів, створених для приватних книгозбірень. Кращі з них є плакатами-символами власника книжкового зібрання. Представлені також посібники комплексної програми розвитку дітей «Росток», видані в Сумах; збірки поезій митців Сумщини, художнє оформлення яких виконав В. Ломака.

Митець брав участь у низці регіональних і міжнародних виставок та конкурсів, каталоги яких також представлені на виставці.