Новини

Зібрання Сумського обласного краєзнавчого музею поповнилось безцінними артефактами

12 грудня 2018 року до фондів обласного краєзнавчого музею було урочисто передано унікальні археологічні старожитності, виявлені на території Сумщини. Привітати працівників музею та ініціаторів акції – Сергії Гуцана й Андрія Верещагу – з цією значущою подією прийшли усі небайдужі до долі культурної спадщини представники сумської громадськості та музейники міста.

У вітальному слові директор обласного краєзнавчого музею Владислав Терентьєв підкреслив, що передані скарби мають виняткове наукове значення та наголосив, що це не перша благодійна акція з поповнення музейного зібрання за участі Сергія Гуцана, який уже вчетверте передає унікальні предмети старовини до державної частини Музейного фонду України.

Цього разу відомий на Сумщині підприємець, фотограф, організатор приватного музею «Причал Одіссея» подарував музею скарб прикрас та елементів оздоблення одягу (V – VІІ ст.), знайдений поблизу с. Миропілля Краснопільського району, скарб монет та елементів оздоблення одягу (ІХ – ХІ ст.), знайдений поблизу с. Шпилівка Сумського району, а також скарби монет VІІІ – ІХ ст. та ІХ – Х ст., виявлені поблизу с. Запсілля Краснопільського району та с. Старі Вирки Білопільського району.

Цінні артефакти – скарби прикрас і елементів оздоблення одягу та сільськогосподарських знарядь V – VІІ ст. з с. Пожня Великописарівського району – до колекції музею передав мешканець Краснопілля Андрій Верещага.

Завідувачка науково-дослідного сектору археології Лариса Білинська розповіла про київську й колочинську культури давніх слов’ян та сіверянсько-давньоруський період в історії краю, охарактеризувала склад скарбів того часу та приділила увагу дослідженням, проведеним музеєм по встановленню та обстеженню місць виявлення переданих скарбів.

Сергій Гуцан у своєму виступі наголосив, що головним мотивом його ініціативи є бажання передавати важливі об’єкти археології до колекції державної музейної інституції, фахівці якої вводять їх до кола науково опрацьованих старожитностей краю. Приєднався до цих слів і Андрій Верещага.

У присутності гостей Владислав Терентьєв, Сергій Гуцан і Андрій Верещага підписали акти про передачу скарбів до фондів музею.