«Волі народної дзвін»: тематичний захід з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки

22 січня у Сумському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід «Волі народної дзвін», присвячений Дню Соборності України та 100-річчю проголошення незалежності Української Народної Республіки. У заході взяли участь студенти Сумської філії Харківського університету внутрішніх справ, учні Сумської спеціалізованої школи № 1, громадськість міста.

З вітальним словом до гостей заходу звернувся директор Сумського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Владислав Терентьєв, який відзначив визначну роль уродженців Сумщини –  фронтменів Української революції 1917 – 1921 рр. у становленні Української держави початку ХХ століття.

Очільник закладу наголосив, що 22 січня – символічна і трагічна дата в новітній історії України. Саме 22 січня 2014 р. вперше пролилась кров на Євромайдані – тоді загинуло п’ять перших Героїв Небесної Сотні. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих майданівців.

Кандидат історичних наук, учений секретар обласного краєзнавчого музею Віра Іванова підкреслила значущість історичної пам’яті для суспільства, обов’язок якого – зберегти імена тих, хто в умовах жорсткої більшовицької агресії закладав основу української державності – і вже у своїх нащадках вітав її відродження.

У виконанні студентки Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського (викладач Раїса Лелюшкіна) для гостей заходу прозвучала камерна сюїта (автор – О. Герасименко).

З матеріалами експозиції «Події Української революції 1917 – 1921 рр. на Сумщині» відвідувачів музею ознайомила науковий співробітник Владислава Панасенко. У відтвореному інтер’єрі кабінету гласного Сумської повітової земської управи гості долучились до інтерактивної акції «Проба пера».