ДО ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ

19 лютого 1992 року Постановою Верховної Ради був затверджений Державний Герб незалежної України – золотий Тризуб (знак Княжої Держави Володимира Великого) на синьому щиті.  1996 року цей символ закріплено Конституцією України.

У ХХ столітті Тризуб став національним символом українців. Під час Української революції 1917-1921 років Тризуб був зображений на перших грошах УНР – банкноті номіналом 100 карбованців, автором якої є наш земляк,  уродженець с. Нарбутівка (нині Шосткинського району) Георгій Нарбут.

У лютому 1918 року Центральна Рада затвердила Тризуб гербом незалежної Української Народної Республіки. Малюнки герба УНР виконав ще один наш краянин — Василь Кричевський, який народився у с. Ворожба (нині Лебединської міської громади Сумського району).

За часів Української Держави та Директорії Тризуб, як герб, залишився в геральдиці. Його зображення збереглося на тогочасних печатках, документах різних установ, військово-морському прапорі, службових штандартах.

Зображення Тризуба є на офіційних документах Шосткинського порохового заводу за 1918 рік та печатці, яка також датується 1918 роком і зберігається в Сумському обласному краєзнавчому музеї. Виготовлена зі свинцю, має форму циліндра діаметром 34 мм. На робочій поверхні зображено Тризуб, з обох боків якого розміщені літери «У. Д.» (Українська Держава). Під Тризубом – дві схрещені гармати, по колу є напис «Шостенський пороховий завод». Наразі цей предмет можна побачити в експозиції музею «Події Української революції 1917-1921 років на Сумщині». У 2018 році печатка експонувалася на Всеукраїнський виставці «Українське коло: сторіччя державних змагань (до 100-річчя УНР)», організованій музеєм історії  м. Києва.