До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

Вбивство людей за національною ознакою в роки Другої світової війни стало одним з найкривавіших злочинів нацизму.

Організоване і послідовне знищення мирного населення окупантами здійснювалося на всій території України. На Сумщині за період нацистської окупації було знищено 43 тис. цивільних громадян, третина з них – євреї. У Ромнах 10 листопада 1941 р. було розстріляно близько 3000 осіб, у Конотопі у грудні 1941 р. – 280 сімей кількістю до 1000 осіб, у Сумах 6-7 лютого 1942 р. – до 1000 осіб.

До Дня пам’яті жертв Голокосту у Сумському обласному краєзнавчому музеї експонується фотодокументальна виставка тематичних матеріалів з Державного архіву Сумської області та фондів музею. Серед представлених документів – накази нацистів про виявлення євреїв, їх обов’язкову реєстрацію та ізоляцію від решти населення, акти вилучення майна громадян єврейської національності тощо. Експонуються й матеріали, про тих громадян, які, ризикуючи життям, рятували євреїв від розстрілів, зокрема, свідчення про лікаря Роменської поліклініки Музу Кашпуровську, яка в період окупації рятувала життя євреям Роменщини.

Першими з матеріалами виставки ознайомились учні с. Грунь Охтирського району.

Виставка працює щоденно, крім понеділка, з 9-00 до 17-00 (у п’ятницю до 16-00). Довідки за телефоном 22-17-74.