«Мистецькі жнива-2018»: презентація культурно-мистецьких здобутків області у столиці Незалежної України

15 серпня в рамках Всеукраїнського експо-проекту «Мистецькі жнива-2018», присвяченого 27-й річниці незалежності України, у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбулась урочиста презентація виставки творів декоративно-ужиткового мистецтва «Квітуй в любові  і добрі, Сумщино, край благословенний!».

Розробку концепції та тематичної структури виставки очолив заслужений працівник культури України, директор Сумського обласного краєзнавчого музею Владислав Терентьєв. Монтаж експозиції забезпечено спільними зусиллями обласних краєзнавчого й художнього музеїв.

Виставка презентувала понад 400 арт — об’єктів, створених майстрами з різних регіонів області, які зберігають та розвивають художні традиції різьблення, ткацтва, вишивки, вибійки, витинання, лялькарства, декоративного розпису та інших видів народного мистецтва. Чільне місце посіли роботи членів Сумської обласної організації Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Композиційний центр виставки – кролевецькі ткані рушники, техніка виготовлення яких занесена до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Тут поєднались старовинні вироби з колекції Музею кролевецького ткацтва й роботи сучасних майстринь.

Увагу відвідувачів привернули колекції державного історико-культурного заповідника «Посулля» та Музею горюнської культури – відділу державного історико-культурного заповідника у м. Путивль. Полісся Сумщини представили учасники науково-культурного проекту «Регіональний одяг Ямпільщини» районного краєзнавчого музею.

Розмаїття декоративних виробів презентував відділ декоративно-прикладного мистецтва Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського.

Усі бажаючі мали змогу долучилися до майстер-класів за участі майстринь народного мистецтва Сумщини.

В урочистому відкритті виставки взяли участь заступник голови Сумської облдержадміністрації Іван Боршош, заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, начальник управління культури Сумської облдержадміністрації Олена Мельник, члени громадської організації «Сумське земляцтво у місті Києві» на чолі з її головою Іваном Рішняком, представники районів Сумщини, мешканці і гості Києва.

З матеріалами виставки гостей заходу ознайомив директор Сумського обласного краєзнавчого музею Владислав Терентьєв.