МУЗЕЇ СУМЩИНИ: ВІД ФУНКЦІОНУВАННЯ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ ДО НОВИХ ВЕКТОРІВ РОЗВИТКУ

Після тривалої перерви, спричиненої пандемією, 12 травня 2021 року на базі Державного історико-культурного заповідника «Посулля» відбулось засідання Ради директорів музеїв та заповідників області за участю начальника відділу охорони культурної спадщини, музейної справи та організаційної роботи управління культури Сумської обласної державної адміністрації Євгена Баленка, першого заступника голови В’ячеслава Оврамця, заступника голови Роменської міської ради Олени Юракової, начальника відділу культури Тетяни Баляби, керівників 15-ти музеїв та 2–х історико-культурних заповідників.

У форматі «круглого столу» розглянуто та обговорено актуальні питання музейної справи Сумщини.

Тему стратегічного планування та впровадження музейних проєктів у рамках реалізації Стратегії регіонального розвитку Сумської області на 2021 – 2027 роки порушив Євген Баленко.

Директор Сумського обласного краєзнавчого музею Владислав Терентьєв приділив увагу питанню реалізації пріоритетних експозиційних та виставкових музейних проєктів, зокрема, до 30-річчя незалежності України, 25-річчя прийняття Конституції України, а також заходів, передбачених розпорядженнями голови Сумської обласної державної адміністрації та наказами управління культури щодо увічнення пам’яті захисників України, подвигу учасників Революції Гідності.

Директор Конотопського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського Наталія Верба та очільник МВЦ «Тростянецький» Євген Маловічко поділилися досвідом створення грантових програм Українського культурного фонду, що надають нові можливості для розвитку музеїв.

Головний зберігач фондів Сумського обласного краєзнавчого музею Жанна Клочко звернулась до питань науково-фондової роботи закладів:  формування регіонального списку Державного реєстру Національного культурного надбання, реставрації та збереження музейних фондів в умовах пандемії.

Проаналізовано діяльність музеїв, що функціонують у складі громад.

Директор Державного історико-культурного заповідника «Посулля» Володимир Панченко ознайомив колег із перспективами розбудови етнографічного комплексу «Старе село», станом підготовки заповідника до літнього туристичного сезону.

Учасники заходу вшанували пам’ять останнього кошового Запорізької Січі Петра Калнишевського, оглянули пам’ятки археології скіфського часу.