«На білім полотні і біль, і туга, й радість…»: обласний краєзнавчий музей долучився до святкування Дня вишиванки

17 травня в Сумському обласному краєзнавчому музеї відбувся інтерактивний захід, присвячений Дню вишиванки. До цього свята створено виставку вишиванок – жіночих і чоловічих вишитих сорочок кінця ХІХ – початку ХХ ст. Першими з представленими експонатами ознайомилися співробітники Сумського Центру безоплатної правової допомоги та студенти Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка.

Разом із завідуючою відділу музею Ніною Багацькою гості заходу говорили про історію вишиванки на території Сумщини, місцеві традиції виготовлення сорочок, символічне значення регіональних орнаментів.

Вишиванка… Поряд з українською піснею вона зберегла в собі традиції наших предків, уособила дух нації. Жіночі сорочки-вишиванки Сумщини – переважно полтавського типу: вишивка білими нитками гладдю, вирізуванням, настилуванням, використання різних видів мережок. Популярні й багатоколірні візерунки – ніжне вишиття дрібним хрестиком та рослинно-геометризовані узори.