СВЯТИЙ МИКОЛАЙ НА ЗЕМЛЮ СХОДИТЬ!

День Святого Миколая відзначається християнськими церквами 6 грудня, а в Україні вперше за новим календарем. Святий Миколай – один з найбільш шанованих святих – чудотворець, заступник бідних, захисник дітей, а також покровитель мандрівників. За традицією цієї ночі Святий Миколай залишає чемним дітям подарунки під подушками, а діти напередодні свята пишуть до нього листи з побажаннями. Традиція вийшла з середньовічної Німеччини, де до свята батьки дарували дітям новий зимовий одяг, а пізніше подарунки клали у черевики, або панчохи, які вішали на каміни. Діти вірили в диво і вчились у святого бути милосердними. День Святого Миколая є невід’ємною частиною української культури та історії, традиція святкування відроджується по всій Україні, а дітлахи з нетерпінням чекають на подарунки.
З Дня Святого Миколая починається цикл зимових свят в Україні. Напередодні свята у Сумському обласному краєзнавчому музеї було весело і гамірно. На гостини до музею завітали учні Сумських шкіл № 2, 22,28. Науковий співробітник Олена Опанасюк розповіла дітям про історію свята, продемонструвала ікону Миколи Чудотворця початку ХХ ст. з фондового зібрання музею та ознайомила з виставкою «Різдвяні традиції України: від пращурів до сьогодення». Діти із задоволенням взяли участь у святкових іграх і конкурсах, влаштували імпровізований концерт з піснями, танцями та віршами. У музеї панувала атмосфера свята, позитиву і зимової казки.