СВЯТО ПОКРОВИ: ТРАДИЦІЇ ТА ЛЕГЕНДИ

Покрова Пресвятої Богородиці – одне з найбільших релігійних свят осені. В основу свята лягли перекази про диво, яке відбулося в одному із храмів Константинополя під час облоги міста. За описами, Діва Марія з’явилася у супроводі ангелів, розпростерла над вірянами свій опромінений світлом омофор (покров), який зняла з голови, і молилася разом з ними про мир. Напередодні свята до Cумського обласного краєзнавчого музею завітали відвідувачі Сумського територіального центру соціального обслуговування «БЕРЕГИНЯ». Захід розпочався на Покровській площі біля каплички, що зведена на місці неіснуючої нині церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Відвідувачі дізнались про історію зруйнованої в 1930-х рр. святині та однойменних вулиці і площі у середмісті Сум. Науковий співробітник музею Олена ОПАНАСЮК розповіла про свято Покрови, традиції та легенди, що його супроводжують. Щорічні музейні зустрічі до свята – це унікальна нагода побачити артефакти сивої давнини, доторкнутись до минулого.