«СВІТ ДИТЯЧОЇ ІГРАШКИ»: У МУЗЕЇ ВІДБУЛИСЬ ЗАХОДИ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

З 1 червня з нагоди Міжнародного дня захисту дітей у Сумському обласному краєзнавчому музеї експонується виставка «Світ дитячої іграшки». Тут представлено понад 80 експонатів із фондового зібрання музею: іграшки 50-х – 90-х рр. минулого століття, настільні ігри (шахи, шашки, доміно, лото, мозаїка, головоломки, логічні та розвиваючі ігри), фільмоскоп 1980-х рр., оригінальні поштові листівки початку ХХ ст. з дитячої тематики, фотографії маленьких сум’ян 1950-х – 1970-х рр.

Для найменших відвідувачів, які першими ознайомились із матеріалами виставки, було влаштовано інтерактивний ігровий майданчик «Казкова країна». Разом із науковим співробітником музею Оленою Опанасюк діти грали в лото, складали головоломки і на деякий час зовсім забули про свої ґаджети.

Завідувачка науково-дослідного сектору археології Лариса Білинська провела пізнавальний квест «Знайди іграшку в експозиції музею». Виконуючи завдання, гості музею дізнавались про те, чим грались їхні однолітки – скіфи, давні слов’яни, русичі, діти українців Козацької доби. Представлені в експозиції дитячі іграшки знайдені археологами на території Сумщини, найдавніша з них виготовлена ще дві з половиною тисячі років тому.

Захід до дня захисту дітей був проведений із дотриманням карантинних норм та соціальної дистанції.