ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ В СУМСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ!

9 березня – в день народження Тараса Шевченка – проведено інтерактивну музейну екскурсію для вихованців Сумського міського територіального центру соціального обслуговування «Берегиня».

Співробітниця музею Аліна Конотоп розповіла гостям короткі епізоди з біографії Т. Шевченка, про видатних істориків, етнографів, письменників, культурних і громадських діячів, уродженців сумського краю – друзів і знайомих поета, зокрема: Миколу Маркевича, Пантелеймона Куліша, Петра Соколова, братів Лазаревських та інших. Під час екскурсії вихованці центру дізналися про населені пункти краю, що свого часу відвідував Кобзар, пригадали художні роботи і поетичні твори написані ним на Сумщині. Крім того, відвідувачі музею дізналися про увічнення образу Т. Шевченка у монументальному мистецтві, зокрема – встановлення пам’ятника поету у м. Ромни 1918 р., скульптором якого був уродженець сумського краю Іван Кавалерідзе. Гості переглянули відеозапис твору Т. Шевченка  «Бандуристе, орле сизий», присвячений М. Маркевичу, у виконані гурту «Брати», читали фрагменти з щоденника Кобзаря, зі згадками про його друзів, біографічно пов’язаних з Сумщиною і перебування поета на території краю.