“Пам’ять жива”. У Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулись заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день у 1945 р. було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Освенцим-Біркенау (Польща).
До роковин цієї дати в Сумському обласному краєзнавчому музеї було створено виставку «Пам’ять жива», де представлені копії документів Державного архіву Сумської області про масове знищення єврейського населення області та фотографії, що відображають трагедію єврейського народу під час нацистської окупації Сумщини. За період фашистської окупації на Сумщині було знищено 43 тис. цивільних громадян, третина з них – євреї. В Ромнах 10 листопада 1941 р. було розстріляно близько 3000 чол., в Конотопі у грудні 1941 р. – 280 сімей кількістю до 1000 чол., у Сумах 6-7 лютого 1942 р. – до 1000 чол.
Окремий комплекс виставки присвячений пам’яті жертв Голокосту. Тут представлено фотографії пам’ятників, що були встановлені в Сумах, Ромнах, Глухові, Конотопі на місцях масових поховань євреїв, закатованих фашистами, а також книги, надані сумським благодійним єврейським центром Хесед Хаїм.
29 січня у музеї відбулись історичні години, учасниками яких стали учні 6-го та 7-го класів Сумської середньої школи № 25. Наукові співробітники музею Олена Любимова та Владислава Панасенко розповіли учням про перебіг подій, що відбувалися на Сумщині під час окупації та ознайомили з документальними свідоцтвами трагедії Голокосту.