Заходи із вшанування жертв Голодомору 1932-1933 рр.: пам’яті убитих геноцидом.
Сумський обласний краєзнавчий музей долучився до заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв Голодомору 1932-33 рр.
Напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору мешканці та гості Сум, учні та студенти місцевих навчальних закладів відвідали постійно діючу експозицію музею «Голодомор 1932-33 рр. та Великий терор на Сумщині – злочини тоталітарного режиму».
Цьогоріч українці особливо згадують тих, хто збирав і публікував правдиві свідчення про Голодомор, ризикуючи власною свободою та життям – Людей правди. Серед них – Дмитро Поладич – мешканець с. Божок (Червоний Ранок) Кролевецького району, який записав свідчення про події 1932-33 років на Сумщині та зберіг шматок хліба, що споживала його родина під час голоду. Наразі ці унікальні експонати представлені в експозиції музею.
26 листопада за участі співробітників музею відбулась презентація виставки «Спротив геноциду», створена Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду 1932-33 років в Україні. Директор музею Владислав Терентьєв ознайомив гостей заходу із змістом експозиції та розповів про маловідомі сторінки історії Голодомору на Сумщині.
Директор музею Владислав Терентьєв, науковці Віра Іванова та Ніна Євтушенко взяли участь у телевізійних та радіопередачах до 82-х роковин геноциду українського народу.
28 листопада музей доєднається до загальнонаціональної акції «Запали свічку» та хвилини мовчання на пошану жертв Голодомору 1932-33 років.