Фонди Сумського краєзнавчого музею поповнились новою нумізматичною колекцією

IMG_1927На запит Сумської митниці у грудні 2013 р. фахівці Сумського обласного краєзнавчого музею провели експертне дослідження з метою встановлення історичної та культурної цінності нумізматичної колекції, конфіскованої на користь держави. Наразі, після відповідного звернення до митної служби, ця колекція у кількості 673 одиниць поповнила фонди краєзнавчого музею.

У складі колекції – монети 35 країн (Австро-Угорщини, Югославії, Чехословаччини, Російської імперії, СРСР, Швеції, Німеччини, Австрії, Польщі, Франції, Угорщини, Італії, Бельгії, Туреччини, Греції, Болгарії, Румунії, Хорватії, Словенії, Чехії, Нідерландів, Естонії, Литви, Норвегії, США, Канади, Монголії, Японії, Китаю, Сінгапура, Австралії, Афганістану, Ірану, Ізраїлю, Єгипту) ХІХ – ХХІ ст. та Європейського союзу. Чимало з них до цього часу не були представлені в фондовому зібранні музею. Нині вони мають змістовно доповнити стаціонарні експозиції та виставкові проекти закладу.