Година пам’яті «Пам’ятаємо, вшановуємо» до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру

29 вересня 2016 р. в обласному краєзнавчому музеї відбулась історична година «Пам’ятаємо, вшановуємо», присвячена 75-м роковинам трагедії в Бабиному Яру, що став символом нацистської політики геноциду.

До участі в заході долучились студенти та викладачі СВУМіК ім. Д.С. Бортнянського. Завідуюча відділом музею Ніна Багацька розповіла про масові розстріли, що відбувались протягом 1941-1943 рр. у Києві. Представник благодійної організації «Сумський єврейський фонд Хесед Хаїм» Тетяна Мирська поділилась спогадами про своїх рідних – свідків трагедії в Бабиному Яру.

З матеріалами тематичної виставки учасників заходу ознайомила завідуюча відділом музею Ніна Євтушенко. У музеї представлено документи з Державного архіву Сумської області, присвячені трагедії єврейства в роки Другої світової війни. Це, зокрема, накази органів місцевої окупаційної влади про обов’язкову реєстрацію євреїв і невідкладне інформування про їх появу у містах і селах області, акти про вилучення майна громадян єврейської національності, документальні свідчення про участь мешканки м. Ромни у порятунку євреїв від переслідувань нацистів.

Серед експонатів – фотографії пам’ятних знаків, встановлені на місцях масових розстрілів євреїв у містах Суми, Конотоп, Глухів, Ромни. Колекцію тематичних матеріалів доповнюють поштові конверти та марки, випущені до річниць трагедії Бабиного Яру.