Інтерактивний тематичний захід «Соборна мати Україна — одна на всіх, як оберіг»

22 січня 1919 року відбулася доленосна подія для всього українського народу: у Києві на Софіївській площі було проголошено Акт Злуки українських земель – об’єднання УНР і ЗУНР в єдину соборну державу. Це було волевиявлення всього українського народу по обидва боки Дніпра жити на своїй землі в єдиній Українській державі. Таким  чином, вперше за шістьсот років був зроблений серйозний крок до об’єднання більшості етнічних українських земель.

Акт Злуки українських земель, засвідчений Універсалом Директорії Української Народної Республіки став етапом становлення і розвитку української державності.

22 січня у Сумському обласному краєзнавчому музеї відбувся інтерактивний тематичний захід «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». Його учасниками стали студенти машинобудівного коледжу СумДУ (куратор Олена Назаренко). Про День Соборності як знакову віху в історії нашої держави та як державне свято, що офіційно відзначається в Україні з 1999 р., розповіла науковий співробітник музею Валентина Костенко. Для учасників заходу було продемонстровано документальний фільм «Акт Злуки: відтворення історичної правди».

SONY DSC SONY DSC SONY DSC