«Ніч музеїв» у Сумському обласному краєзнавчому музеї

Ввечері, 15 травня, в напівтемній шевченківській залі, в мерехтінні свічок, що створювали відчуття перебування у позаминулому столітті, відбувся тематичний захід «Шевченківський травень». Захід проведено напередодні Міжнародного дня музеїв в рамках загальноєвропейської акції «Ніч музеїв».

Учасниками дійства стали студенти Сумського педуніверситету ім. А.С.Макаренка та жителі міста. Молодь дізналася про цікаві та малознані сторінки перебування Кобзаря на Сумщині, мала змогу перевірити свої знання творчості та життя Т.Г. Шевченка, читала вірші поета. В інтер’єрі робочого кабінету ХІХ ст. співробітник музею декламував поезії Кобзаря, цитував уривки його «Щоденника». Звучали улюблена пісня Т.Г. Шевченка «Ой зійди, зійди, зіронько» та пісня «Ой по горі роман цвіте», текст якої був написаний Кобзарем у с. Лифине на Лебединщині. Учасники також переглянули уривки з художніх та документальних фільмів про життя і творчість поета.

Сумський обласний краєзнавчий музей вже вшосте бере участь у акції «Ніч музеїв», мета якої – продемонструвати ресурси і можливості музею, залучити до його відвідання молодь.