Обласний методичний семінар-практикум з питань охорони культурної спадщини

6 листопада 2014 року у Сумському обласному краєзнавчому музеї відбувся обласний методичний семінар-практикум з питань охорони культурної спадщини, що був організований управлінням культури і туризму, національностей та релігій Сумської обласної державної адміністрації.

У семінарі взяли участь спеціалісти з питань охорони культурної спадщини – начальник та провідний спеціаліст групи охорони історико-культурної спадщини при управлінні культури і туризму, національностей та релігій Сумської облдержадміністрації, фахівці міських, районних відділів культури, співробітники Сумського обласного краєзнавчого, Глухівського міського краєзнавчого, Лебединського міського художнього музеїв та історико-культурного заповідника у м. Путивлі.

Семінар відкрила заступник начальника управління культури і туризму, національностей та релігій Л.О. Демченко, яка наголосила на важливості впорядкування документації на пам’ятки археології, історії та монументального мистецтва. Директор Сумського обласного краєзнавчого музею В.С. Терентьєв зазначив, що пам’яткоохоронна справа – одне з пріоритетних завдань музейних закладів області.

Начальник групи охорони історико-культурної спадщини В.М. Приймак порушила питання нормативно-правової бази щодо ведення обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини, ознайомила учасників заходу з відповідними вимогами чинного законодавства.

Співробітники науково-методичного відділу охорони пам’яток історії та культури, громадських музеїв Сумського обласного краєзнавчого музею надали практичні рекомендації щодо обстеження, фотофіксації та написання облікової документації на об’єкти культурної спадщини.

Завідувачка відділу Бойко М.В. провела практичне заняття із складання облікової документації на пам’ятки історії. Методист по технічних засобах І.Ю. Ройченко на конкретних прикладах показав прийоми проведення фотофіксації пам’яток. Науковий співробітник відділу О.І. Цененко  проінструктувала слухачів щодо правил складання облікової документації на об’єкти монументального мистецтва.

У рамках семінару був проведений круглий стіл «Проблемні питання охорони культурної спадщини», на якому було обговорено питання укладання охоронних договорів на об’єкти нерухомої культурної спадщини.

IMG_8767 IMG_8771 IMG_8790 IMG_8806 IMG_8808