Новини

Обласний семінар-практикум «Інноваційні форми і методи роботи музейних закладів Сумської області» в Сумському обласному краєзнавчому музеї.

11 вересня 2014 р. в Сумському обласному краєзнавчому музеї відбувся обласний семінар-практикум «Інноваційні форми і методи роботи музейних закладів» за участі директорів, головних зберігачів фондів, наукових співробітників історико-культурних заповідників та комунальних музеїв Сумської області.

Учасники заходу познайомились з досвідом науково-дослідної, науково-експозиційної та культурно-освітньої роботи співробітників Сумського обласного краєзнавчого музею. З доповіддю «Музей як соціальний інститут: напрями роботи в умовах сьогодення» виступила учений секретар музею В.О. Іванова, яка наголосила, що визначальним концептом сучасної музейної діяльності є розвиток української ідентичності, розповіла про відповідні досягнення новітньої української історіографії, що активно включаються в практику музейної роботи.

Завідуюча відділом музею А.В. Конотоп ознайомила учасників семінару з постійно діючою експозицією «Т.Г. Шевченко і Сумщина» та надала низку методичних порад щодо створення музейної тематичної програми до шевченківських свят. Завідуюча відділом музею Н.І. Євтушенко поділилась досвідом створення виставки «Українська революція 1917-1921 рр. та Революція гідності – зв’язок епох» і практичними рекомендаціями щодо комплектування відповідної колекції матеріалів. До питання використання інноваційних форм і методів роботи з відвідувачами звернулась завідуюча відділу музею Н.І. Багацька, яка розповіла про найпопулярніші серед дітей та дорослих музейні заходи та способи їх організації.

Робочу нараду з актуальних питань збереження музейних фондів провів начальник управління музейної справи та нормативно-методичного забезпечення переміщення культурних цінностей Міністерства культури України В.М. Рожков. У нараді взяли участь начальник управління культури і туризму, національностей та релігій Сумської облдержадміністрації О.П. Мельник та головний спеціаліст сектору туризму та охорони культурної спадщини управління культури і туризму, національностей та релігій Сумської облдержадміністрації А.І. Котляр.

SONY DSC SONY DSCSONY DSC