Новини

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЄСТРУ МУЗЕЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

22 листопада відбулась конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України», у якій узяла участь головна зберігачка фондів Сумського обласного краєзнавчого музею Жанна Клочко. Це підсумковий захід проєкту «Впровадження електронної системи реєстру Музейного фонду України», що реалізується Міністерством культури та інформаційної політики України у співпраці з Міністерством культури та національної спадщини Польщі й представництвом Фонду міжнародної солідарності в Україні.

Заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар, разом з представником компанії Strimko Наталією Коваленко презентували цифрову платформу з управління національною спадщиною, що буде збирати, генерувати, зберігати, контролювати дані та інформацію у сфері культурної спадщини. Успішна реалізація цього проєкту дозволить установам, що уповноважені зберігати об’єкти державної частини Музейного фонду України, інтегрувати до реєстру інформацію про музейні предмети. Реєстр буде доступний для взаємодії з державними та міжнародними системами та сервісами для подальшої інтеграції України в мистецьку спільноту Європи.

Анастасія Бондар зазначила, що державна частина Музейного фонду України наразі налічує понад 12 мільйонів об’єктів, що зберігаються в більш ніж 650 музеях України. З початком повномасштабної війни потреба в діджиталізації музейних ресурсів України стала нагальною. Разом з обстрілами, пограбуваннями та руйнуваннями музеїв знищується облікова документація, яка містить всю важливу інформацію про музейні цінності і потребує оцифрування.

Також відбулась панельна дискусія за участі спікерів та експертів в галузі культурної спадщини України та презентація Публічного порталу реєстру Музейного фонду України, на якому будуть опубліковані відкриті дані для популяризації українського мистецтва та музейних колекцій. До дискусії приєднався представник офісу Генерального прокурора Василь Яцинин, який відзначив важливість фіксації втрат, документування злочинів із знищення або пошкодження пам’яток культурної спадщини в умовах російської агресії для подальших судових процесів.

Для підтримки українських музеїв в оцифруванні культурної спадщини та культурних цінностей, розвитку Реєстру Музейного фонду України від Фонду міжнародної солідарності музеї-учасники проєкту отримали сертифікати на ноутбуки.