ІНКЛЮЗИВНИЙ ЗАХІД «АНДРІЮ, АНДРІЮ, КОНОПЕЛЬКИ СІЮ… »
30 листопада в Україні відзначають день пам’яті Андрія Первозванного. Це свято має два значення – релігійне і народне. Віряни вшановують пам’ять святого апостола, який приніс християнську віру на землі Київської Русі, а за народним календарем у цей день — Андріївські вечорниці.
За традиціями свята дівчата та хлопці збиралися разом, жартували, розповідали цікаві історії, грали в різні ігри. На Андрія дівчата гадали, а хлопці бешкетували — робили збитки біля домівок, де живуть незаміжні дівчата. Самі гуляння супроводжувалися веселими танцями, співами та залицяннями, адже вечорниці для молоді були одним із способів знайти собі пару. Андріївські вечорниці не проходили без традиційного елемента цього свята – калити. Це великий солодкий корж із білого борошна, що символізував новонароджене сонце, дівчата випікали його заздалегідь. Молодь обов’язково грала у веселу гру під назвою «Калита».
Сьогодні у музейній залі, що відтворює інтер’єр української світлиці, відбулися справжні українські вечорниці – із забавами та ворожінням. Учасниками заходу стали відвідувачі Сумського територіального центру соціального обслуговування «Берегиня». Науковий співробітник музею Олена Опанасюк розповіла про історію свята, його давні та сучасні традиції, а на завершення заходу пригощалися калитою.