Новини

Інтерактивна музейна акція «День у краєзнавчому» до Міжнародного дня музеїв

14 травня 2015 р., напередодні Міжнародного дня музеїв, в Сумському обласному краєзнавчому музеї відбулась масштабна інтерактивна музейна акція «День у краєзнавчому». Двері музею були гостинно відкриті для усіх охочих долучитися до розважально-культурного дійства, що тривало з 12-ї години до пізнього вечора.

Наймолодші відвідувачі музею взяли участь у пізнавальній вікторині «Подорож у країну комах». Діти познайомились із музейною колекцією комах, поринули у їх дивовижний мікросвіт, переглянувши науково-популярний фільм «Світ комах», а також позмагались у розгадуванні тематичних загадок.

В рамках майстер-класу «Модна і народна: вінтаж з бабусиної скрині» відвідувачі познайомились з експозицією виставки «Вишиванка моя, вишиванка», дізналася про традиційний український народний одяг, зокрема, орнаментальні мотиви вишивок, характерних для Сумщини. Майстер-клас із плетіння традиційної і модної сьогодні жіночої зачіски – коси – провела перукар-модельєр, учасниця і призерка чемпіонатів України з перукарського мистецтва Олена Піддубна. Під час заходу звучали українські пісні у виконанні вокального ансамблю «Співаночки» Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського (керівник – Наталія Куліжнікова, акомпаніатор – Анатолій Куліжніков).

Гості вернісажу «Мелодія крізь віки: звучать музейні експонати», напевно, вперше наживо почули вальс позаминулого століття, відтворений механічним музичним інструментом початку ХХ ст. «Симфоніоном». Представлений в експозиції патефон відтворив популярну у 1930-х рр. мелодію «Ріо-ріта».

Яскраву музичну програму подарував фортепіанний дует «Два рояля» — Олена Антонець та Людмила Скринник, які виконали низку творів на музейному експонаті – роялі «Шредер» початку ХХ ст., що належав хоровому диригенту, композитору, уродженцю с. Мельня Конотопського району Григорію Давидовському.

Цього ж дня в музеї відкрилась виставка «Стара Європа запрошує», де вперше презентовано унікальні твори італійського гравера Джованні Баттіста Піранезі (1720–1778). Серія творів «Veduta di Roma» («Види Риму») витримала чимало перевидань як за життя автора, так і після його смерті, і принесла йому заслужену славу. Складовою виставки є рідкісні книжкові видання західноєвропейського друку ХVІІІ – ХІХ ст., що також вперше представлені до огляду: твори Вольтера і А. Міцкевича, французькі, німецькі, польські та англійські видання з історії, хімії, ботаніки, логіки тощо. Тут же представлено німецький та французький посуд ХІХ – початку ХХ ст., а також предмети дворянського побуту західноєвропейського виробництва.

З 19 години гості музею мали змогу поринути в таємничу атмосферу музейної експозиції при світлі ліхтарів.

В суботу, 16 травня, з нагоди Міжнародного дня музеїв та Дня Європи, музей проводить день відкритих дверей.

IMG_1719 IMG_1707 IMG_1664 IMG_1646 IMG_1616 IMG_1574 IMG_1565 IMG_1501 IMG_1404 IMG_1394 IMG_1726IMG_1583IMG_1417