«Сторінки історії Сумської області», присвячена 75-річчю утворення Сумської області

OLYMPUS DIGITAL CAMERAНапередодні ювілею Сумської області в обласному краєзнавчому музеї відбулося урочисте відкриття фотодокументальної виставки «Сторінки історії Сумської області», присвяченої 75-річчю утворення Сумської області, на відкритті якої були присутні: голова обласної державної адміністрації Ігор Яговдик, голова обласної ради Геннадій Михайленко, начальник управління культури і туризму, національностей та релігій Олена Мельник.

Виставка створена на основі матеріалів та документів з фондів музею та документів Державного архіву Сумської області, більша частина яких експонується вперше. При створенні виставки особлива увага приділялась періоду 1939 – 1940-х років, коли відбувався процес утворення області, про що свідчать документи: Постанова ЦК КП(б)У про утворення області, Указ Президії Верховної ради СРСР про утворення Сумської області, протоколи засідань Оргкомітету Президії Верховної ради УРСР по Сумській області, протоколи засідань першої сесії Сумського обласного виконавчого комітету, комплекс матеріалів А.А.Пармузіної, ланкової колгоспу «Більшовик» Білопільського району, Героя Соціалістичної Праці (1947 р.), депутата обласної ради, яка відкривала першу сесію новоствореної області.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAФото, документи, речові експонати розповідають про розвиток промисловості, сільського господарства, науки, освіти, культури, спорту на Сумщині з повоєнних років до сьогодення. Мета виставки – показати людей праці, які вписували яскраві сторінки в новітню історію Сумщини.

Директор музею  Владислав Терентьєв, представляючи матеріали виставки, наголосив, що вона зорієнтована перш за все на молодь, щоб вони знали не тільки про минуле свого краю, а й його новітню історію.

Голова обласної державної адміністрації Ігор Яговдик у своєму виступі відзначив, що діяльність обласної влади спрямована на задоволення потреб громади Сумщини, її людей, які є найбільшою цінністю нашої держави.

За словами керівника Сумщини, духовний та фізичний розвиток молоді, патріотичне виховання підростаючого покоління є визначальним для влади.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAГолова обласної ради Геннадій Михайленко наголосив, що чудова Сумська земля є окрасою України і примножує її славу. За останні роки область набирає темпи у соціально-економічному розвитку і впевнено робить вагомий внесок у розбудову незалежної України.

Голова обласної державної адміністрації Ігор Яговдик та голова обласної ради Геннадій Михайленко привітали присутніх з ювілеєм області.

Під час відкриття виставки демонструвалися фрагменти кінохроніки з історії Сумщини з 1939 – 1940 рр.  З матеріалами фотодокументальної виставки «Сторінки історії Сумської області» присутніх ознайомила завідуюча відділом музею Ніна Євтушенко.

Виставка працює щоденно з 900 до 1700, крім понеділка, за адресою: м. Суми, вул. Г.Кондратьєва, 2.

Довідки за тел: 22-17-74; 22-14-41