Сумський обласний краєзнавчий музей відзначив 25-ту річницю Незалежності України

Серед низки різноманітних заходів, які обласний краєзнавчий музей реалізував з нагоди ювілейної події  — 25-ї річниці незалежності України, найбільш масштабною та яскравою стала виставка-презентація кращих творів декоративного мистецтва «З Україною в серці».

Виставка була презентована 23 серпня п.р. в Сумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна в рамках культурно-мистецького проекту «Тобі, єдина Україно, – натхнення, творчість і любов».

На виставці були презентовані кращі твори сучасних народних майстрів та аматорів всіх міст та районів Сумської області, які були представлені на виставках в рамках обласного культурно-мистецького фестивалю. Чільне місце в експозиції зайняли кращі роботи майстрів народного мистецтва, представлені в рамках проекту «Кращий твір року – 2016».

Яскравою складовою виставки став розділ «Кольори Слобожанщини», в якому презентовані твори студентів відділу декоративного мистецтва Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського.

Розквітли рушниками, вишиванками та витинанками, виробами з лози, дерева, шкіри, бісеру та вовни, ляльками-мотанками, старовинними та сучасними строями, картинами майстрів-аматорів експозиційні комплекси: «Кролевецький дивосвіт», «Візерунки любові та єднання», «Писанковий всесвіт», «Чарівна глина: кераміка, гончарство» тощо.

Відвідувачі виставки стали учасниками майстер-класу «Сумщина в орнаментах вишивок і ткацтва», містечка майстрів «Простір народного мистецтва».

Ямпільський районний краєзнавчий музей презентував цікавий науково-культурний проект «Регіональний одяг: Ямпільщина».

Концепція експозиції, підбір експонатів, монтаж та проведення виставки були здійснені творчою групою співробітників обласних краєзнавчого та художнього музеїв. Куратор проекту – заслужений працівник культури України Владислав Терентьєв,  директор краєзнавчого музею.

На площі перед театром ім. С.М.Щепкіна в цей же день була розгорнута виставка-презентація «Сумщина – перлина на туристичній мапі України», на якій були представлені історико-культурні пам’ятки та заповідники, музеї області, її природні перлини. Співробітники музею Аліна Конотоп та Марина Бойко презентували експозиції виставок та культурно-освітню роботу обласного краєзнавчого музею, матеріали центру туристичної інформації.