Тематичний захід до Дня перепоховання Т.Г.Шевченка у Каневі

22 травня у Сумському обласному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід до Дня перепоховання Т.Г. Шевченка на Чернечій горі у Каневі. Учасниками заходу стали вихованці Сумського міського територіального центру соціального обслуговування «Берегиня» — інваліди І та ІІ груп. Відвідувачі оглянули експозицію «Т.Г. Шевченко і Сумщина», познайомились з історією перебування Кобзаря на сумській землі, його безсмертною літературною та художньою спадщиною, дізнались про долю збережених жителями краю шевченківських реліквій. З особливим інтересом вихованці «Берегині» переглянули українські музичні відеокомпозиції на вірші Т.Г. Шевченка.

Окремий комплекс матеріалів експозиції розповідає про останній шлях Т.Г. Шевченка до Канева, що пролягав через Сумщину — зокрема, міста Глухів і Кролевець. Увагу відвідувачів привернув старовинний кролевецький рушник — символ давнього переказу про те, як таким же — витканим на замовлення Кобзаря весільним рушником — була укрита його труна.

Відтворений співробітниками музею затишний інтер’єр середини ХІХ століття дозволив молоді зануритися в атмосферу життя Генія українського народу, відчути дух його епохи.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERASONY DSCIMG_7892