Тематичний захід «За тиждень – Великдень» в Сумському обласному краєзнавчому музеї

9 квітня в Сумському обласному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід «За тиждень – Великдень», учасниками якого були учні Сумської ЗОШ №23.

Співробітник музею Олена Опанасюк розповіла дітям, що неділя перед Великоднем називається «Вербною», «Квітною», а тиждень перед нею – «Вербним».

У Вербну неділю святять вербу. Колись господарі, повертаючись з церкви з свяченою вербою, частину її саджали на городі, «щоб росла Богові на славу, а людям на вжиток», а решту ставили в хаті на покуті під святими образами. Свяченій вербі приписується магічна сила, тому батьки освяченими гілочками намагалися «побити» дітей, приказуючи:

Не я б’ю – верба б’є,

За тиждень – Великдень.

Недалечко – червоне яєчко.

Спаси і сохрани, Матір Божа,

Під своїм покровом!

Учні дізналися, як святкується Великдень на Сумщині, як розписують писанки, фарбують крашанки. Найбільшу цікавість викликало дійство – приготування пасок за допомогою музейних експонатів — старовинних пасочників і дерев’яних форм для сирних пасок. Діти оглянули експозицію, присвячену найулюбленішому святу українського народу- Великодню.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA