Виставка «Свято Христового Воскресіння» та цикл тематичних заходів до Великодня в Сумському обласному краєзнавчому музеї

Напередодні Великодніх свят в Сумському обласному краєзнавчому музеї проведено виставку «Свято Христового Воскресіння».

Традиційно свято Христового Воскресіння супроводжувалось урочистими обрядами, до яких готувались протягом семи тижнів Великого посту: білили оселі, прибирали, пекли паски, фарбували крашанки, а молодь розписувала писанки, вкриваючи звичайні яйця магічними символами.

На виставці, яка експонується в етнографічній експозиції музею – українській хаті кінця ХІХ – поч.. ХХ ст. представлено старовинні форми для випікання куличів та приготування сирних пасок (глиняні, дерев’яні, порцелянові, залізні пасочники); крашанки, писанки, святкові рушники середини ХХ ст., комплекси жіночого вбрання кінця ХІХ – поч.. ХХ ст. з фондів Сумського обласного краєзнавчого музею.

Привертають увагу вироби гуртківців Сумського палацу для дітей та юнацтва: писанки, виконані в різних техніках (бісероплетіння, соломка, дерево, розпис та ін..), вишиті великодні рушники (керівники Валентина Коздровська та Наталія Бабенко).

Складовою частиною виставки є Великоднє дерево – дерево життя та Великодній павучок – символ створення світу. Прикрашають виставку вітальні листівки початку ХХ ст. і до сьогодення.

Виставка стала місцем проведення музейних тематичних заходів «За тиждень – Великдень», «Магія писанки», «Великодній сувенір», учасниками яких були учні Сумської ЗОШ № 23, Степанівської ЗОШ № 2, Сумської гімназії №1 та учні Маловисторопського сільськогосподарського коледжу.

Відвідувачі виставки поринуть в атмосферу весняного свята і гарного настрою.

Виставка працює щоденно з 900 до 1700, крім понеділка,

за адресою: м. Суми, вул. Г.Кондратьєва, 2.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA