News

22 серпня Сумський обласний краєзнавчий музей презентував виставку “Кошовий П.І. Калнишевський – легендарна постать в українській історії”, присвячену 23-й річниці Незалежності України.

Матеріали виставки знайомлять з багатогранною діяльністю П.І. Калнишевського, обставинами довголітнього ув’язнення останнього кошового отамана, новітніми дослідженнями його життєвого шляху.

Звертаючись до учасників заходу, директор музею Владислав Терентьєв наголосив, що доля останнього кошового отамана Запорізької Січі – патріота, державника, харизматичного козацького лідера, адміністратора, мудрого дипломата і невтомного оборонця козацьких вольностей – нерозривно переплелася з долею українського народу і тому уособлює окремий етап національної історії.

Учений секретар музею Віра Іванова відзначила, що час життя і діяльності нашого видатного земляка – Петра Івановича Калнишевського – це і час становлення української національної ідеї, тобто усвідомлення українцями себе як єдиного народу з самобутньою культурою, менталітетом, правом на свободу.

Завідуюча відділом музею Аліна Конотоп ознайомила відвідувачів з матеріалами виставки.

IMG_7087