Музейні вечорниці «Ой на Андрія дівчата гадали».

13 грудня православні християни відзначають день пам’яті святого апостола Андрія, який, як свідчать перекази, проповідував християнство у Криму і дійшов до Києва. А за народним календарем цього дня влаштовують свято Калити – одне з найвеселіших у зимовому циклі. Пам’ятаючи про традиції наших предків, до музею завітала сумська молодь. У залі, що відтворює інтер’єр української хати, відбулися справжні українські вечорниці – із забавами, смаколиками і ворожінням на кохання.

Студенти Сумського будівельного коледжу показали яскраве театралізоване дійство, глядачами якого стали учні ССШ № 9 та інші відвідувачі музею. Тут були й інсценізації уривків із п’єс Г. Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці» та І. Нечуй-Левицького «Кайдашева сім’я», і цікаві історії з народного життя, і, звичайно, український іскрометний гумор.

Про історичний феномен поєднання християнського свята – дня пам’яті апостола Андрія – і давніх народних традицій гостям розповіла завідуюча відділом музею Ніна Багацька.